3+1 inspirace aneb jednoduše účinné návyky Tomáše Bati

Odkaz Tomáše Bati se v poslední době těší velké oblibě, chcete-li se svézt na této vlně, začněte třeba jeho oblíbenými denními návyky.

Baťa byl za svého života svědkem několika světových a spousty osobních krizí. Všiml si, že nejen v těžkých dobách pomáhají lidem právě důsledně dodržované maličkosti a rutiny. Tak směle do toho:

1 Každé ráno si ustel postel a vyvětrej a nasnídej se.

Aby lidé chodili do práce nasnídaní vyžadoval Baťa od svých spolupracovníků opravdu sveřepě.

2 Opravdu každý den si dopřej 30 minut chůze v přírodě. A pamatuj, že neexistuje špatné počasí.

„Chodím denně, aby se mnou bylo k vydržení" říkal Baťa a právě při chůzi si třídil své nápady a myšlenky, do podoby, sdělitelné svým spolupracovníkům.

3 Vypij alespoň 2 litry vody denně.

Příjmem dostatečného množství tekutin podmiňoval Baťa schopnost „odplavit negativní emoce" a pak jimi nezamořovat své okolí a blízké. Právě tématu emoční stability zaměstnanců věnovali u Baťů velkou pozornost.

+1 3x1 výzvy do minuty

Tomáš Baťa byl také velkým propagátorem „výzev". Doporučoval udržovat svou vůli pevnou právě jednoduchými úkoly, které nezaberou víc než minutu a dopřát si 3 různé každý den.

Tak jaké budou ty vaše dnešní?

Pokud vás zajímá mindset a způsob přemýšlení Tomáše Bati, doporučuji knihu: Tomáš Baťa, Úvahy a projevy (poprvé vydány ve Zlíně roku 1932, ale třeba také 2016 v nakladatelství Dobrovský😊).


1
Otevřená brána
Hod do modrého oceánu
 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře. Buďte prvním, kdo napíše komentář
Máte Již Registraci? Přihlašte se zde
sobota 25. květen 2024