Otevřená brána

Babice – vesnice s návsí, která vypadá úplně stejně asi jako další tisíce českých vesnic. Tato je přeci jen výjimečná, když zajedete mezi dva nenápadné domky, ocitnete se náhle před sklopenou bránou, ale to jen proto, abyste sdělili účel své cesty. A pak… otevřeno a Vás vítá Open Gate.

Open Gate? Ano, soukromá škola nadace The Kellner family Foundation. V prostorách jsem strávila celý den a půl, spala na kolejích, prohlídla si školu, knihovnu a účastnila se kulatého stolu – semináře o vyhledávání nadaných dětí, které díky těžkému životnímu osudu nemají přístup ke kvalitnímu vzdělání. Byla jsem nadšená i překvapená.

Soukromá škola, uniformy, plně vybavený areál s tělocvičnou, hřištěm, knihovnou, akademické kluby, koleje... Co školu tolik odlišuje od těch jiných výborných taktéž soukromých škol? Jsou to právě ta sociální stipendia v řádech k desítek miliónů. Tolik putuje z nadace znevýhodněným dětem.

Tým profesionálů aktivně vyhledává potencionální studenty ze sociálně znevýhodněných poměrů, děti z dětských domovů, šikovné děti, nadané a motivované, které nemají prostředky či například klid a prostor na studium. Děti, které dostanou příležitost studovat v klidu na kolejích, které budou podporovány v rozvoji svých dovedností a talentu. Děti, které dokáží pozitivně ovlivnit svou budoucnost a nepřímo i tu naši.

Pokud nějaké takové znáte, máte je blízko sebe, neváhejte a oslovte specialisty z nadace. Stačí napsat mail, zavolat. Kontakty najdete na webovkách. Může to udělat sociální pracovník, vychovatel, učitel, příbuzný, soused… Bránu může otevřít každý, kdo si umí všimnout a má srdce na správném místě. 


0
Posilování odolnosti a radosti
 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře. Buďte prvním, kdo napíše komentář
Máte Již Registraci? Přihlašte se zde
úterý 25. červen 2024