Posilování odolnosti a radosti

Pěší výlety mají plno výhod.

Podpoříte díky nim svou fyzičku, podíváte se do míst, kam byste se autem či na kole nepodívali. Můžete vnímat vůně, zvuky, tvary, barvy všeho, co míjíte. Můžete si povídat se svými spolupochodujícími, a pokud se vydáte na delší výlety, můžete s nimi sdílet i důvěrnější témata. Pokud jdete sami, je to úžasná meditace. A pokud si naplánujete výlety do atraktivních oblastí skalních měst, můžete zažít radost z objevování nového i svých vlastních možností.

Vydejte se do Saského Švýcarska a běžte pěšky!

Rozhlehlé skalní labyrinty hned za hranicí s Českou republikou nabízejí neuvěřitelné stezky. Na našich mapách (mapy.cz) to vypadá, že je tam jen pár vyznačených turistických tras, ale když do tohoto labyrintu vstoupíte, zjistíte, že i čárkované trasy jsou značené místními ukazateli a skýtají opravdové zážitky v podobě různých žebříků, schodů, průlezů, jeskyní… Proto si udělejte čas minimálně dva dny, abyste alespoň kousek zakusili.

Tady dvě vybrané trasy, abyste nemuseli pátrat:

  • Zaparkujte přímo na hraničním přechodu, je tam odstavný pruh a nemusíte platit. Přijeďte však do 9 hodin.

Zaparkujte u Ostrau u penzionu Falkenstein-Hütten, parkoviště je zdarma, také je lepší přijet brzy ráno.

A další dva tipy na výlet:

Neuer Wildenstein s jeskyní Aussicht Kuhstall a krásnými výhledy – buď jeďte Křinickou tramvají z Bad Schandau nebo zaparkujte na konečné (tam je placené parkoviště) a můžete rovnou na vrchol nebo se projít ještě i údolím Křinice - tip na trasu https://mapy.cz/s/jucufumaze
  • Začněte den na Bastei – když přijede opět do 9 hodin, zaparkujete ještě na horním placeném parkovišti a běžte hned na vyhlídky, dokud tam není moc turistů a pokračujte na krátkou okružní procházku https://mapy.cz/s/rejafajemo . Pak si přejeďte na pevnost Königstein (cestou se však můžete ještě stavit v Pirně v historickém centru) a počítejte, že tam strávíte nejméně 3 hodiny času (i více). Pod pevností je kryté placené parkoviště a do pevnosti se dostanete buď pěšky přes všechny úchvatné brány nebo výtahem. Půjčte si sluchátka s českým výkladem, vyplatí se to.

A nakonec ještě jeden tip, kde můžete posílit svou odolnost a vydat se s batohem na zádech toulat se několik dní Labskými pískovci. Existuje 100 kilometrová lesní stezka Labskými pískovci a veškeré informace jsou dostupné na webu.

Přeji už jen slunce nad hlavou a mysl veselou

Věra Růžičková


0
Otevřená brána
Hod do modrého oceánu
 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře. Buďte prvním, kdo napíše komentář
Máte Již Registraci? Přihlašte se zde
úterý 25. červen 2024