Dejte v létě příležitost vytrvalosti

Příležitost k vytrvalosti

Léto je zvláštní čas. Roční období s povolením činit skutky mimořádné, trochu bláznivé, vyjít malinko za hranu, užívat si jinak, než běžně děláme. Nabízím 5 spíše neobvyklých činností, které lze v létě vyzkoušet, a při tom otestovat, jak jsme na tom s vytrvalostí a trpělivostí. A ještě si k tomu užít zábavu a otevřít se novým zkušenostem.

  1. Zkuste rybařit – soukromých vod, kde vám všechno nářadí půjčí a řádně vás zasvětí do tajů tohoto koníčku je u nás už mnoho. Den či víkend rybaření nestojí mnoho a můžete s sebou vzít i celou rodinu či jen milého/milou.
  2. Přihlaste se na kurz broušení nožů – asi spíše pro muže, ale jak říkal můj děda: „Fungující domácnost se pozná, že je v šupliku nabroušenej nůž."
  3. Vyrazte na výlet kolem vašeho města – dokážete obejít v jednom zátahu město, či obec, kde žijte? My v Apertě do toho šlápneme 9. října a jdeme kolem Liberce. Kruh byl vždy posvátný tvar, symbol bezpečí, udržení energie, cyklického vnímání času, v němž život přechází v smrt a smrt je příležitostí k novému zrození. Pražáky teď trochu lituji, budete to mít štreku, ale vy to určitě nějak kreativně vymyslíte.
  4. Lenošte – fakt, opravdu. Výborné pro věčně aktivní a neposedné. Dokážete jeden den nic aktivně sportovního a prudce zážitkového nedělat? Jen tak ležet, meditovat si a přemýšlet, číst, prohlížet staré fotky, koukat do nebe… Pozor, je to docela návykové…
  5. Naučte něco své děti a letní čas to s nimi dělejte. Jízda na kole je slabota. Co třeba badminton, volejbal, mariáš, uklízet si pokojíček, péct domácí sladkosti všeho druhu, dělat palačinky, plít zahradu, číst nebeská souhvězdí, číst knížky, starat se o víkendové snídaně pro celou rodinu…

Přeji vám mnoho ne - všedních zážitků a setkání -i s vlastní vytrvalostí….

1
Plavu tak, jak mi voda určí
Co může způsobit trénink pevné vůle?
 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře. Buďte prvním, kdo napíše komentář
Máte Již Registraci? Přihlašte se zde
úterý 25. červen 2024