Kupčíci – rodinný klan

Naše výzva:

Náš rodinný klan se rozhodl zaměřit svou výzvu na dodržování pitného režimu 2l tekutin během dne. Vedoucím týmu je Míša Sůvová a budu sledovat a motivovat své bratry.
Shodli jsme se, že ač je to jednoduchý úkol, nikdo z nás to nedodržujeme.
Počet účastníků výzvy: Míša, její bratři a syn (ač se to nezdá, na fotografii jsou oba bratři)


Proč jsme se rozhodli připojit a proč právě s touto výzvou:

Potřebujeme se namotivovat a zlepšit si zdravotní stav. Jsme sami zvědaví, co způsobí v těle pravidelný režim doplnění tekutin. Zda odezní únavy a bolesti hlavy nebo se stane něco jiného.
Budeme to pozorovat.

Jak se nám daří výzvu plnit: 

Dva týdny máme za sebou
Máme za sebou další týden Výzvy 21 pro týmy. Zatím se každému celkově daří. Vynechali jsme dohromady 3 dny. Počet litrů si počítáme každý sám. Trochu nám opadla aktivita na skupině sdílení. Všichni jsme si doplnění tekutin zařadili jako automatickou činnost. Nádoby s vodou – karafa, termoska nebo 2l petlahev je dobře měřitelná pomůcka a usnadnilo nám to počítání. Bez toho bychom se v počítání skleniček ztratili. Vytratil se nám pocit žízně, ale myšlenka v hlavě „napij se, máš prázdnou skleničku" je velmi častá.

Atmosféra je stále stejná a na pohodu. Někdo musí být kapitán a musí táhnout celou skupinu😊.

Kasičce pro ZOO máme zatím 1480kč. Pitný režim jedeme i o víkendech. Finanční podporu věnujeme nějakému zvířátku, které ještě vybíráme.

Ukončení Výzvy 21 bude trochu symbolické, jelikož jsme se rozhodli, že budeme pokračovat dál a aktivitu si zařadíme do svého běžného denního režimu.

V rodině se navzájem kontrolujeme. Karafu máme vždy naplněnou. Je to součásti ranních rituálů. 

Naše první zkušenosti:

Do Výzvy 21 pro týmy jsme se přihlásili o 3 dny později, ale dohnali jsme pitný režim o víkendu.
Všichni pozorujeme, co dostatek tekutin způsobí v našem těle. Plnění výzvy se nám daří. Společně s vodou pijeme každý den čaj, kávu nebo večerní sklenku vína. Ale do pitného režimu nepočítáme.

Honza plní na 100%, Výzvu pojal velmi prakticky. Připravuje si množství vody do práce. Nastavil si pravidelné pití vody v ranních hodinách. Míša také plní na 100%, má připravenou karafu doma a v práci pije vodu po skleničkách + každý den má připravený bylinný čaj. Připojil se také můj syn, kterého tato výzva hodně zaujala. V rodině jsme si vytvořili pomocnou tabulku, abychom si počítali litry tekutiny.
Jak už tekutina napovídá, poznatky pití tekutiny jsou, že velmi často chodíte na WC😊, pročistí se vám dobře vaše orgány😊. Doma máme neustále naplněnou karafu s vodou, abychom měli motivaci vypít její obsah.
Pepča je pracovně na cestách, takže neustále musí nosit lahev pití s sebou. Plní výzvu dobře, občas s menším množství, ale pracuje na tom.
S touto výzvou bychom rádi pokračovali dál a máme další studii. Vyfotili jsme si obličeje v začátcích výzvy a budeme pozorovat, jak se nám mění pokožka na našem obličeji.

Vyšší smysl – za každý den splnění pitného režimu vložíme do kasičky 20 Kč. Po skončení naší výzvy nebo možná i déle, věnujeme finanční příspěvek ZOO Liberec a podpoříme zvířata. 

HOCHTIEF CZ a. s. - HR tým
Laird Thermal Systems s.r.o. - Liberec Plant Manag...
 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře. Buďte prvním, kdo napíše komentář
Máte Již Registraci? Přihlašte se zde
Host
pátek 30. červenec 2021

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.pevnavule.cz/