Články

Slavné úspěchy pevné vůle

Pevná vůle bývá na startu dlouhých cest, při nichž se může proměnit ve vytrvalost a radostný pocit naplněnosti. Zde je 5 příkladů, kdy se tak stalo.

Walt Disney byl vydavatelem novin, kde pracoval, propuštěn pro nedostatek nápadů. Několikrát zbankrotoval, než otevřel 18. července 1955 Disneyland. Dodnes drží rekord za největší počet nominací na Oscara (59) i počet udělených Oscarů (22).

Henry Ford se ocitl 5x na mizině, než konečně uspěl. V roce 1903 založil se společníky Ford Motor Company, která ve 20. letech 20. století ovládala až 50% amerického trhu s auty a významně pomohla motorizovat Ameriku.

Joanne Rowling napsala první knihu o čarodějnickém učni Harrym Potterovi v kavárnách, kde bylo větší teplo než u ní doma. První knihu z Bradavic nabídla 12 vydavatelstvím. Všechna ji odmítla, nakonec ji vydalo nakladatelství Bloomsbury v nákladu 1 000 výtisků a autorka dostala zálohu 1 500 liber. Do roku 2020 se celosvětově prodalo přes 500 miliónů výtisků a Joanne Rowling je jednou z nejvlivnější a nejbohatších žen světa.

Učitelé slavného hudebníka Ludwiga van Beethovena hodnotili jeho skladatelské umění jako beznadějné. Ve 21. století je jedním z nejobdivovanějších a nejhranějších skladatelů klasické hudby. Mezi hudební vrcholy patří 9. dokončených symfonií a opera Fidelio. V roce 1985 představitelé členských států schválili „Ódu na radost" jako oficiální hymnu Evropské unie.

Antonín Holý, autor či spoluautor 60 českých a světových patentů, se proslavil vývojem časově i finančně náročných antiviriotik. Z látek vyvinutých Holého týmem se do výroby nechtěla pustit žádná firma v tehdejším Československu ani v Evropě. Vývoj začal až v americké farmaceutické společnosti Bristol-Myers, která ho zastavila jako neperspektivní. Patenty v roce 1990 odkoupila malá americká společnost Gilead Sciences, která dnes na licenčních poplatcích a patentech platí ročně Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) téměr 2 miliardy korun českých. 

2
O nic vlastně nejde…Hlavně se z toho neposmát
Chvalozpěv na cvičení a cviky
 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře. Buďte prvním, kdo napíše komentář
Máte Již Registraci? Přihlašte se zde
Host
pondělí 21. červen 2021

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.pevnavule.cz/